INFORMACJE

PRZEDMIOTY

Aktualności

Wybierz bezpłatną edukację w WSHiU w Poznaniu!

Dwa bony o wartości 25 000 zł każdy – to „prezent” od władz Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. Wsparcie trafi do dwóch chętnych absolwentów szkół, prowadzonych przez powiat czarnkowsko-trzcianecki. Wsparcie dotyczy zarówno absolwentów tegorocznych jak i absolwentów z lat poprzednich, którzy chcą kontynuować edukację na studiach dziennych licencjackich w WSHiU w Poznaniu. Otrzymane wsparcie związane jest z pokryciem 100% kosztów czesnego na wybranym kierunku studiów na okres 3 lat edukacji w Uczelni.
Akcja jest kontynuacją działań, zapoczątkowanych w poprzednim roku akademickim, kiedy właścicielka przeznaczyła na ten cel kwotę 1 miliona złotych. W ubiegłym roku bon edukacyjny na ucznia wynosił 15 000,00 zł w bieżącym roku jest to aż 25 000,00 zł.
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu to jedyna Uczelnia, która stawia na ...

2021-03-10
Ryszard Jabłonowski

XX edycja Konkursu Fotograficznego ,,Miejsca – Ludzie - Zdarzenia” rozstrzygnięta.

W ubiegły piątek dobiegł końca termin nadsyłania prac konkursowych, a wczoraj po południu zebrało się jury, aby ocenić prace i przyznać nagrody. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie było nadesłanie prac w formie plików elektronicznych oraz wydrukowanych prac.
W terminie przewidzianym w regulaminie Konkursu nadesłano 31 prac 14 autorów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego regionu. Wszystkie prace zostały przedstawione do oceny jury, powołanego przez Komisarza Konkursu. Do prac jury zostali zaproszeni:
pan Andrzej Biegowski - artysta fotografik, pani Elżbieta Wasyłyk - artystka malarka oraz pan Robert Czempiński - fotografik.
Do wystawy zostały zakwalifikowane 22 fotografie, a nominowane do...

2021-03-03
Dorota Barczak

Konkurs fotograficzny

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Przyroda-Człowiek-Zrównoważony Rozwój” „JESTEM EKOPOZYTYWNY”. Jego organizatorem jest Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jeśli lubisz przyrodę i jesteś uważnym obserwatorem otaczającego świata, masz szansę pochwalić się swoimi spostrzeżeniami. Na wykonanie niepowtarzalnych zdjęć macie czas do końca maja 2021 roku...

2021-02-28
LO

Remonty, remonty ...

Od wielu miesięcy z powodu nauki on-line społeczność naszego liceum nie miała okazji być w szkolnych murach i zobaczyć, co się zmieniło. Spieszymy więc poinformować, że nie poprzestaliśmy na oczekiwaniu na powrót do nauki stacjonarnej, a wykorzystaliśmy czas, gdy budynek był pusty, na przeprowadzenie kilku remontów, co - jak wierzymy - sprawi, że powrót do odświeżonej szkoły będzie dla wszystkich jeszcze przyjemniejszy. Lista wyremontowanych pomieszczeń jest całkiem pokaźna: pomalowanych zostało pięć klas lekcyjnych (04, 24, 24a, 25, 27) oraz odświeżono łącznik z Halą Widowiskowo-Sportową. Jedna z klas zyskała nowe oświetlenie LED, a inna - nowe stoliki. Z pewnością, w czystych, jasnych pomieszczeniach wszyscy będą czuli się lepiej. W oczekiwaniu na możliwość zaprezentowania zmian na żywo, proponujemy obejrzenie fotorelacji z przeprowadzonych prac.

--->>>Kliknij by zobaczyć efekty remontów<<<---

2021-02-23
LO Trzcianka

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce!

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 został przygotowany przez "Perspektywy" już po raz dwudziesty trzeci. Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking "Perspektyw" stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu...

2021-02-22
LO

… W oczekiwaniu na sukcesy - Olimpiady przedmiotowe

"Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych." (Henry Ford) Maturę można mieć z głowy na wiele miesięcy przed egzaminem. Warunek: trzeba osiągnąć sukces w olimpiadzie przedmiotowej, zostać jej laureatem lub finalistą. Olimpiady przedmiotowe zapewniają zwolnienie z egzaminu maturalnego, maksymalną liczbę punktów na świadectwie dojrzałości i tytuł, bardzo ceniony przez najlepsze uczelnie.
W tym roku szkolnym 2020/2021 mimo pandemii i zdalnego nauczania, uczniowie naszego liceum podjęli trud przystąpienia do olimpiad przedmiotowych – JULIA THIEL z języka niemieckiego oraz PATRYK WACIŃSKI z geografii. Oboje przeszli do etapów okręgowych i oczekują w chwili obecnej na wyniki. Przygotowanie do powyższych olimpiad wymaga każdorazowo dobrej motywacji, samozaparcia i przede wszystkim dużo samodzielnej pracy...

2021-02-21
LO Trzcianka

Do wakacji:

Trwają wakacje

Galeria filmów

stat4u