INFORMACJE

PRZEDMIOTY

Wymiana z LehrteLiceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w TRZCIANCE - Gymnasium w LEHRTE

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Trzciance prowadzi wymianę międzynarodową uczniów z Gimnazjum w Lehrte w Niemczech. Rokrocznie uczestnicy odwiedzają na zmianę swoja partnerska szkołę. Na miejscu biorą udział w zajęciach lekcyjnych, uczestniczą w specjalnie zorganizowanych lekcjach języka polskiego lub niemieckiego oraz uczą się intensywnie poprzez życie w rodzinach partnerskich codzienności i poznają kulturę kraju partnerskiego.

Współpraca pomiędzy naszym Liceum a Gimnazjum w Lehrte trwa od 1998r. Dzięki niej młodzież naszej szkoły może nawiązywać nowe, procentujące w przyszłości kontakty. Dzięki wymianie młodzieży:

- nabieramy pewności w komunikowaniu się w języku obcym
- utwierdzamy swoje umiejętności
- nabieramy motywacji do dalszej nauki, widząc jej sens.
- wzbogacamy swój warsztat pracy, wymieniamy się doświadczeniami i poglądami

Wspólnie uczestniczyliśmy w projekcie Comenius, współpracowaliśmy z Konrad-Adenauer-Stiftung i Jugendbegegnungs- und Bildungsstätte Golm na wyspie Uznam, byliśmy uczestnikami wielu warsztatów o rożnorodnej tematyce jak np.: gospodarka, ekonomia, polityka, historia, sztuka, teatr, kulinaria. Odwiedziliśmy także lokalne firmy na terenie Niemiec i Polski. Od 2015 roku jesteśmy stałym gościem głównej siedziby Volkswagena w Wolfsburgu.

W roku szkolnym 2017/2018 planujemy spotkania w czerwcu i wrześniu.
Link do strony www Gimnasium Lehrte

Do wakacji:

Trwają wakacje

Galeria filmów

stat4u