INFORMACJE

PRZEDMIOTY

LO w finale!

W Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance odbyły się zawody Licealiady w koszykówce dziewcząt rejonu pilskiego. Do finału zakwalifikowały się 4 drużyny: ZS z Chodzieży (nie stawił się), ZSP z Czarnkowa, ZSP z Piły oraz z LO w Trzciance. Punktualnie o 9.00 organizator turnieju i trener drużyny gospodarzy Janusz Białynicki-Birulo rozpoczął zawody i opiekunowie poszczególnych drużyn przedstawili dziewczęta z poszczególnych szkół. Następnie oficjalnie turniej otworzył pan Tadeusz Teterus Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki. Po tej części zgodnie z systemem rozgrywek pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy zawodniczkami z Czarnkowa i Trzcianki. Pojedynek zakończył się pomyślnie dla naszych licealistek wynikiem 51:30. Był to mecz, który pozwolił rozgrzać się wszystkim zawodniczkom przed pojedynkiem o pierwsze miejsce i awans do najlepszych ośmiu zespołów w Wielkopolsce. Po tym spotkaniu wiadomo już było, że zawodniczki ZSP z Czarnkowa zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji zawodów. Następny mecz był bardziej emocjonujący, tym bardziej, że nasze dziewczyny miały zagrać drugi pojedynek z rzędu. Zawodniczki z Piły w bojowym nastroju i chętne do przełamania dobrej passy wieloletnich zwycięstw LO Trzcianka, od samego początku grały na najwyższym poziomie. Nasze dziewczyny zmęczone poprzednim meczem, lecz bardzo skoncentrowane, nie pozwoliły nabrać impetu rywalkom, od pierwszej minuty narzuciły swój styl gry, wygrywając pierwszą kwartę 15:4, drugą 14:13, trzecią 11:4, i ostatnią 10:9 i ostatecznie, po prawie 55 minutach mecz zakończył się wynikiem 50:20. Upragniony finał województwa Licealiady w koszykówce dziewcząt stał się ponownie faktem. Tradycja wygranych w rejonie sięga szesnastu lat, taki rekord sukcesów godny jest naśladowania. Na zakończenie finału pani Renata Grzyśnik dyrektor LO w Trzciance wręczyła pamiątkowe dyplomy, kończąc zawody. Pod wodzą pana Janusza Białynickiego-Birulo szkołę reprezentowały: Wiktoria Wiewiórka, Magdalena Jurgiel, Marika Zembska, Katarzyna Kolanoś, Daniela Banasiak, Klaudia Amielko, Milena Skwark, Karolina Frajer, Gabriela Żdanowicz, Julia Grzybowska.
Wielkie gratulacje dla wszystkich biorących udział w zawodach i reprezentujących swoje szkoły. Do zobaczenia, mamy nadzieję, za rok!